SIKÇA SORULAN SORULAR

Video Prodüksiyon

Kreatif Video Prodüksiyon Ajansı Nedir? Ne Yapar?


Hem işe uygun fikir üreten hem de fikirlerinizi gerçekleştirebilen bir yapıya sahibiz. Tam da içinde bulunduğumuz günün şartlarına uygun olanaklar sunuyor, kalıplaşmış prodüksiyon anlayışının dışında hareket edebiliyoruz. Bu şekilde yüksek kalitede iş teslim edebiliyoruz, bu yüzden kendimize Kreatif Video Prodüksiyon ajansı diyebiliyoruz.
Animasyon Video Nedir? Fiyatı Nasıl Belirlenir?


Animasyon video, hizmet ürün veya kurumunuzu istediğiniz şekilde tanıtabileceğiniz ve bunu yaparken prodüksiyon maliyetlerinden kurtulabileceğiniz bir video üretim tekniğidir. Animasyon videonuzda kullanılacak içerik senaryolaştıktan ve öğeler görsel olarak tasarlandıktan sonra hareketlendirmeler, dış ses ve uygun müzik ile bir bütünlük sağlanır ve filminiz tüketiciyle buluşmaya hazır hale gelir. Animasyon Video kendi için de de belli başlı alt başlıklara sahiptir; 3D Animasyon, 2D Animasyon, Desktop Video, Motion Graphic Video, İnfografik Video gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır. Animasyon Video fiyatlandırmasını etkileyen en önemli detaylar: işin süresi, tasarımlar ve hareketlendirilecek öğelerin sayısı, sahne sayısı'dır. Bununla birlikte kullanılacak olan dış seste yine müşteriye göre değişiklik göstereceği için yine fiyatı etkileyen kalemlerden biridir. HOOK Video Prodüksiyon Ajansı olarak tüm bu animasyon video çeşitlerinde yüksek kalitede iş teslimi sağlayabiliyoruz.
Tanıtım Filmi Nedir? Fiyat Teklifi Neye Göre Verilir?


Tanıtım filmi; bir ürün, kişi, kurum veya hizmet hakkında kamuoyunu veya hedef kitleyi bilgilendirmek amacıyla hayata geçirilen iletişim stratejilerinden biridir. Tanıtım yapmak için birçok iletişim materyali ve stratejisi mevcuttur fakat en yüksek etkileşim sağlayan iletişim araçları listesinin en üst sırasında video vardır diyebiliriz. Kurumların marka ve kurumsal tanıtımları için hazırlanıp, içeriğinde kurumsal yapının yanında hizmet ve mesajların da barındırabileceği ve bu şekilde hedef kitleyi bilgilendirmek amaçlı hayata geçirilen bir video prodüksiyon türüdür. Tanıtım Filmleri izlenerek kısa sürede bir çok detayı hedef kitle ile paylaşabildiği için şirketler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Tanıtım Filmleri de kendi içlerinde bir kaç alt kırılıma sahiptir, bunlar: Kurumsal Tanıtım Filmi, Ürün Tanıtım Filmi, Firma Tanıtım Filmi, Etkinlik Tanıtım Filmi, İnfografik Tanıtım Filmi'dir. Tanıtım Filminin fiyatını etkileyen bir çok detay vardır, bunlar; çekim süresi, mekanı, senaryo, varsa oyuncular, tercih edilen kamera parkuru ile birlikte diğer prodüksiyon detayları, hava çekimi gibi detayların niteliği ve adeti Tanıtım Filmi fiyatlarını etkileyen en önemli detaylardır. Bizimle iletişim kurarak hızlıca teklifinizi alabilirsiniz.
Reklam Filmi Nasıl Çekilir? Detayları Nelerdir?


Reklam Filmi prodüksiyonu profesyonellik gerektiren bir alt başlık olarak konumlandırılabilir. Video Prodüksiyon Ajansları reklam filmleri için hazırlık yaparken bu süreci 3 ana başlığa ayırı: Prodüksiyon Öncesi, Prodüksiyon ve Post Prodüksiyon. Prodüksiyon öncesinde PPM'lerden cast seçimine, çekim planlamasından ekibin belirlenmesine kadar bir çok detay çözüm bulur ve hayata geçmek için üzerinde çalışılır. Prodüksiyon sürecinde ise belirlenen bu detayların çekimi uygun şekilde gerçekleşir ve son olarak Post Prodüksiyonda renk, ses, sahne, müzik ayarlamaları yapılıp tüketiciyle buluşmaya hazır hale getirilir.

.