top of page
HOOK - Video Ajansı - Video Prodüksiyon Ajansı - İstanbul.jpg

SIKÇA SORULAN SORULAR

Platform Bağımsız Video Üretiyoruz!

 • Video Prodüksiyon Ajansı Nedir? Ne Yapar?
  Video prodüksiyon ajansı, müşterilerine çeşitli kategorilerde video oluşturmak için gerekli olan tüm hizmetleri sunan şirketlere verilen genel isimdir. Video prodüksiyon ajansları, müşterilerine video içerikleri geliştirme, video prodüksiyonunu yönetme ve videoların izlenebilecek düzeye gelmesi konusunda destek sağlayan şirketlerdir. Tam kapsamlı video prodüksiyon ajansları video prodüksiyonun yanında post prodüksiyon ve animasyon konularında da destek sağlayabilirler.
 • Video Prodüksiyon Nedir?
  Video prodüksiyon, fikirleri video formatında hayata geçirme sürecidir. Bu süreç, projenin konseptinin geliştirilmesinden, prodüksiyonun gerçekleştirilmesine ve son olarak videonun yayınlanmasına kadar olan tüm aşamaları içerir.
 • Video Prodüksiyonun Amacı Nedir?
  Video prodüksiyonunun amacı, hedef kitleye mesajınızı etkili bir şekilde iletmek ve onları harekete geçirmektir. Videolar, metin ve görsellerden daha fazla dikkat çeker ve daha fazla izleyiciye ulaşır. Bu nedenle, videolar, markanızı tanıtmak, ürün veya hizmetlerinizi pazarlamak veya bir konuda farkındalık yaratmak için ideal bir araçtır.
 • Animasyon Video Nedir? Fiyatı Nasıl Belirlenir?
  Animasyon video, hizmet ürün veya kurumunuzu istediğiniz şekilde tanıtabileceğiniz ve bunu yaparken prodüksiyon maliyetlerinden kurtulabileceğiniz bir video üretim tekniğidir. Animasyon videonuzda kullanılacak içerik senaryolaştıktan ve öğeler görsel olarak tasarlandıktan sonra hareketlendirmeler, dış ses ve uygun müzik ile bir bütünlük sağlanır ve filminiz tüketiciyle buluşmaya hazır hale gelir. Animasyon Video kendi için de de belli başlı alt başlıklara sahiptir; 3D Animasyon, 2D Animasyon, Desktop Video, Motion Graphic Video, İnfografik Video gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır. Animasyon Video fiyatlandırmasını etkileyen en önemli detaylar: işin süresi, tasarımlar ve hareketlendirilecek öğelerin sayısı, sahne sayısı'dır. Bununla birlikte kullanılacak olan dış seste yine müşteriye göre değişiklik göstereceği için yine fiyatı etkileyen kalemlerden biridir. HOOK Video Prodüksiyon Ajansı olarak tüm bu animasyon video çeşitlerinde yüksek kalitede iş teslimi sağlayabiliyoruz.
 • Tanıtım Filmi Nedir? Fiyat Teklifi Neye Göre Verilir?
  Tanıtım filmi; bir ürün, kişi, kurum veya hizmet hakkında kamuoyunu veya hedef kitleyi bilgilendirmek amacıyla hayata geçirilen iletişim stratejilerinden biridir. Tanıtım yapmak için birçok iletişim materyali ve stratejisi mevcuttur fakat en yüksek etkileşim sağlayan iletişim araçları listesinin en üst sırasında video vardır diyebiliriz. Kurumların marka ve kurumsal tanıtımları için hazırlanıp, içeriğinde kurumsal yapının yanında hizmet ve mesajların da barındırabileceği ve bu şekilde hedef kitleyi bilgilendirmek amaçlı hayata geçirilen bir video prodüksiyon türüdür. Tanıtım Filmleri izlenerek kısa sürede bir çok detayı hedef kitle ile paylaşabildiği için şirketler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Tanıtım Filmleri de kendi içlerinde bir kaç alt kırılıma sahiptir, bunlar: Kurumsal Tanıtım Filmi, Ürün Tanıtım Filmi, Firma Tanıtım Filmi, Etkinlik Tanıtım Filmi, İnfografik Tanıtım Filmi'dir. Tanıtım Filminin fiyatını etkileyen bir çok detay vardır, bunlar; çekim süresi, mekanı, senaryo, varsa oyuncular, tercih edilen kamera parkuru ile birlikte diğer prodüksiyon detayları, hava çekimi gibi detayların niteliği ve adeti Tanıtım Filmi fiyatlarını etkileyen en önemli detaylardır. Bizimle iletişim kurarak hızlıca teklifinizi alabilirsiniz.
 • Reklam Filmi Nasıl Çekilir? Detayları Nelerdir?
  Reklam Filmi prodüksiyonu profesyonellik gerektiren bir alt başlık olarak konumlandırılabilir. Video Prodüksiyon Ajansları reklam filmleri için hazırlık yaparken bu süreci 3 ana başlığa ayırı: Prodüksiyon Öncesi, Prodüksiyon ve Post Prodüksiyon. Prodüksiyon öncesinde PPM'lerden cast seçimine, çekim planlamasından ekibin belirlenmesine kadar bir çok detay çözüm bulur ve hayata geçmek için üzerinde çalışılır. Prodüksiyon sürecinde ise belirlenen bu detayların çekimi uygun şekilde gerçekleşir ve son olarak Post Prodüksiyonda renk, ses, sahne, müzik ayarlamaları yapılıp tüketiciyle buluşmaya hazır hale getirilir.
 • Sosyal Medya İçin Hangi Tür Videolar Yapılır?
  Günümüzde sosyal medyanın kullanımı hiç olmadığı kadar artmış durumda, bu sebeple platformlarda geçirilen süreden en etkili şekilde yararlanmak için Video tercih ediliyor. Bu videolar metin graphics, 2d animasyon, 3d animasyon gibi başlıklarda ele alınabilirken ayrıca stok görüntülerin çeşitli efektlerle birleştirilmesiyle de yapılabilmektedir.
 • Etkinlik / Event Filmi Nedir?
  Etkinlik / Event kurumların belirli bir tarihte belirli konular ışığında toplanıp sunum, istişare vs yaptığı organizasyonlara verilen isimdir. Bu tarz organizasyonlarda video çekimi yapılmak istenir, bu çekimler bir etkinlik filmi yapmak, tüm etkinliği kayıt altına almak, anlık canlı yayın sağlamak vs sebeplerinden dolayı talep edilebilir. İhtiyaca göre detaylar belirlenip ona göre ekip/ler oluşturup çekimlerin yapımını sağlıyoruz.
 • 2D ve 3D Animasyon Videolarının Farklar Nelerdir?
  2D animasyon genelde düz, iki boyutlu bir çizimdir. 2D animasyonların başlangıcı karakterlerin, ikonların, storyboard'ların ve arka planların oluşturulmasını içerir. Basit çizimlerden başlayıp ayrıntılı tasarımlara ve planlara dönüşür. 3D animasyon ise üç boyutlu bir sonsuzlukta karakter veya resim oluşturma işlemidir. 2D animasyondan farklı olarak 3D animasyonda hareketler sınırsızdır, size görüntüleri veya karakterleri her açıdan gösterip sınırsız hareket kabiliyeti sağlayarak, dilediğiniz ışık ve kadraj hareketini sunar. Maliyet olarak 3D animasyon 2D animasyona göre daha zahmetli ve uzun bir sürece sahiptir, bu da maliyetini doğrudan etkilemektedir.
 • 2D Animasyon Nedir?
  2D animasyon genelde düz, iki boyutlu bir çizimlerden oluşur, sadece genişlik ve yükseklikleri vardır. 2D animasyonların başlangıcı karakterlerin, ikonların, storyboard'ların ve arka planların oluşturulmasını içerir. Basit çizimlerden başlayıp ayrıntılı tasarımlara ve planlara dönüşür. Son olarak bu planlar hareketlenerek 2D Animasyon videolara dönüşür.
 • 3D Animasyon Nedir?
  3D animasyon üç boyutlu bir sonsuzlukta karakter veya objeleri gerçekçi şekilde oluşturma işlemidir. 3D animasyonda hareketler sınırsızdır, size görüntüleri veya karakterleri her açıdan gösterip sınırsız hareket kabiliyeti sağlayarak, dilediğiniz ışık ve kadraj hareketini sunar böylelikle istediğiniz gerçekçi görüntü ve dokularda animasyon videolar elde edersiniz.

.

bottom of page