top of page
  • Yazarın fotoğrafıHOOK Video Ajansı

Video Ajansı Nedir? Video Prodüksiyon Ajansı Ne Yapar?

Bu yazımızda size Video Ajansının ne olduğunu, bu ajansların tam olarak neler yaptıklarından bahsedeceğiz.


Video Ajansı, adından da anlaşılacağı üzere sadece video prodüksiyon üzerine yoğunlaşmış, hizmet olarak farklı türlerde video üreten ajanstır.İnsanların %72’si bir ürün ya da servis hakkında bilgi edinmek için bir metini okumak yerine video izlemeyi tercih ediyor.

**Wyzowl 2018 Araştırma


Günümüz dünyasında video içeriklerinin her geçen gün daha fazla önem kazandığı artık herkes tarafından biliniyor. Bununla beraber yazılı ve görsel içeriklerin video karşısında rağbeti hızlı şekilde düşüşte. Bunun en büyük sebepleri arasında video içeriklerin hızlı bir şekilde fazla bilgi verebilmesi geliyor. Pazarlama uzmanları da trendleri ve müşteri davranışlarını yakından takip ettiklerinden video'nun yükselişinin farkında. Bu sebeple markaların en önemli iletişim araçlarından biri haline gelen video, hem prodüksiyon hem de animasyon içerikler oluşturmak adına son derece popüler.


Durum böyle olunca, bu işi hızlı ve etkili bir şekilde yapabilecek ajansların çoğalması da gayet normal. Klasik reklam ve dijital ajanslarından ziyade sadece video içeriğine odaklanan video ajansları, reklam filmi, tanıtım filmi, animasyon, motion graphic, belgesel, eğitim videoları gibi bir çok alanda daha hızlı ve etkili işler sunabiliyorlar.


Video Ajansınız olacak olan ajans, sizin için Prodüksiyon Öncesi, Prodüksiyon ve Post Prodüksiyon süreçlerini profesyonelce yönetebilecek ve müşteri ile ilgilenebilecek iyi bir ekibe sahip olmalıdır.


Burada senaryodan tutun storyboard çizimlerine, animasyon içeriklerde kullanılacak modellemelerden, çekim sırasındaki set up'lara kadar bir çok dinamik söz konusu.


Tabi ki video prodüksiyon işinin en önemli dinamiklerinden biri de tecrübe, ne kadar tecrübeli bir ekip ile çalışırsanız yukarıda bahsettiğimiz detaylar ve işiniz de o kadar hızlı ve etkili çıkar.


Video Ajansı / Video Prodüksiyon Ajanslarının başlıca yaptıkları işleri sayacak olursak: Reklam Filmi, Tanıtım Filmi, Animasyon Video, Motion Graphic Video, 2D-3D Animasyon, Belgesel, Eğitim Videoları, SEO Bazlı Video İçerikleri, Kurumsal Filimler vs.


Video Prodüksiyonları yapılan işler TV'ye olan ilginin azalması ve maliyetlerin hala yüksek olması sebebi ile daha çok sosyal mecralarda paylaşılmaya başlandı, izleme alışkanlıklarının hızla değiştiği günümüzde, daha hızlı ve daha az maliyet ile bu yolun önümüzdeki senelerde daha da tercih edileceği aşikar.


Siz de referans videolarımızı inceleyebilir, video ihtiyaçlarınızda HOOK Video Ajansı ile iletişim kurabilirsiniz.Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page